Renata Wójcik

Po zimowych feriach chętni uczniowie z klasy 1B LO wybrali się do  Muzeum Literatury  im. Adama Mickiewicza w rynku starego Miasta. Muzeum to pozyskało na czasową wystawę zbiory kolaży wykonanych osobiście przez  nagrodzoną Literacką Nagrodą Nobla naszą poetkę Wisławę Szymborską.  Zbiór ponad pięćdziesięciu  pocztówek , które Szymborska przygotowywała dla swoich przyjaciół i znajomych wzbudził nasze duże zainteresowanie i szczerze rozbawił. Wystawa pokazała mało znane oblicze naszej wybitnej poetki, jako kobiety ciepłej i dowcipnej , ale i po swojemu ironicznej.

Obejrzeliśmy też ekspozycję pt. „Bibeloty” prezentującą nietypowe zdjęcia oraz osobiste przedmioty należące do znanych pisarzy. Muzeum prezentuje nawet spodnie Melchiora Wańkowicza.

Kolaży Szymborskiej już obejrzeć w Warszawie nie można, dlatego dzielimy się nimi za pośrednictwem zdjęć. „Bibeloty” nadal są dostępne i na pewno warte obejrzenia .

KMO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status