Renata Wójcik

W dniach 16-20 marca nasza drużyna Kreatywnych (w składzie Aleksandra Kandalska, Ula Kołoło, Iza Kozłowska, Kacper Kruszyna, Viktoria Krzyszczuk, Kasia Szafrańska oraz nasz dawny uczeń, Filip Kukla) po raz kolejny uczestniczyła w Olimpiadzie Destination Imagination we Wrocławiu.

Coroczne święto kreatywności w tym roku odbywało się głównie na Hali Stulecia – to tam w ceremoniach otwarcia i zakończenia brało udział ponad 4 000 osób.

Olimpiada to integracja z najbardziej pomysłową młodzieżą z Polski i ze świata, a przede wszystkim liczne tzw. Wyzwania, w tym Wyzwanie Bliźniacze, które polega na rozwiązaniu zadania wspólnie z inną wylosowaną drużyną, oraz Wyzwanie Na Już i, najistotniejsze, Wyzwanie Długoterminowe.

W naszym przypadku zadanie Na Już było niespodzianką do rozwiązania w sobotę – w ciągu 5 minut musieliśmy wymyślić niewerbalny sposób komunikacji przy pomocy… doniczek! Brzmi dziwnie, lecz na tym właśnie polega kreatywność: na stworzeniu czegoś zaskakującego z niczego.

W niedzielę z kolei zaprezentowaliśmy przed Ekspertami rozwiązanie Wyzwania Długoterminowego – przedstawienie, do którego przygotowywaliśmy się przez cały rok szkolny. Nasza historia opowiadała o zniknięciu koloru zielonego, przy czym łączyła ze sobą teraźniejszość i przeszłość.

Otrzymaliśmy już wyniki: w tym roku nasza drużyna zajęła na Olimpiadzie DI 7 miejsce! To ogromny sukces! Konkurs jest wyczerpujący, lecz zdecydowanie warto – to jedyne w swoim rodzaju święto kreatywności.

Kasia Szafrańska kl. 2A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status