Urszula Nakielska

„Laur Michała Anioła”

Nasze liceum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Laur Michała Anioła” na najbardziej innowacyjną i kreatywną szkołę. Organizatorem było kieleckie kuratorium oświaty. Przeszliśmy do finałowego etapu, a potem zaproszono nas na galę rozdania nagród. Wydarzenie to odbyło się 3 października 2018 roku.

Gali towarzyszyły targi edukacyjne i prezentacje działaczy związanych z edukacją, ukazujące min. inspirujące projekty, praktyki szkolne. Odbyły się też liczne rozmowy kuluarowe, podczas których można było zainicjować interesującą współpracę między szkołami, firmami zajmującymi się edukacją.

Nasz szkoła znalazła się w gronie 48 placówek z całej Polski – od przedszkoli po szkoły średnie – nominowanych do ścisłego finału. W tym zbiorze było tylko pięć liceów. Jednak główne nagrody jury przyznało przedszkolu i dwóm szkołom podstawowym.

Warto podkreślić, że zgłoszona przez CXXXVII LO im. R. Schumana praca konkursowa, czyli film o innowacji w szkole, została wykonana przez naszych uczniów i dotyczyła tylko tutoringu. Natomiast prezentacje filmowe wybrane przez jury wyraźnie były przygotowane przez zawodowych filmowców i dotyczyły ogółu działań w danej instytucji.

Serdecznie gratulujemy naszym licealistom (i absolwentom, którzy nas wsparli swoim występem w filmie) wyniku w konkursie, jakim było wyróżnienie w postaci udziału w ścisłym finale, a nade wszystko samodzielnej i efektywnej pracy! A zainteresowanych zapraszam do obejrzenia owego filmu o tutoringu:

https://www.youtube.com/watch?v=m1_nnnu9gJo&feature=youtu.be

DZU

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status