Renata Wójcik

Ósme miejsce naszych licealistów w mazowieckim konkursie „Euromania” na temat Funduszy Europejskich! Nasza drużyna złożona z uczniów II i III klasy liceum: Piotra Igiehona, Aleksandry Kosińskiej, Cezarego Wąsika i Olgi Macierzyńskiej pokazała się z jak najlepszej strony w rywalizacji na wysokim poziomie merytorycznym dotyczącym wiedzy o Unii Europejskiej i Funduszy UE.

Pierwszy etap pozostawił nas na „polu bitwy” w dziesiątce najlepszych szkół średnich z Mazowsza. Na finał wyruszyliśmy pociągiem w piękny wrześniowy poranek pod opieką Pana Michała Szwedo. Finał konkursu Euromanii odbywał się w Ciechanowie. Zadaniem każdej z zakwalifikowanych drużyn było poprawne udzielanie odpowiedzi na pytania oraz późniejsze typowanie kolejnej grupy do odpowiedzi.

Każda ze szkół miała tylko trzy szanse, co było dużym utrudnieniem, gdyż większość pytań była dosyć trudna.  Niestety nasza drużyna nie dotrwała do finałowej trójki, lecz 8 miejsce w województwie jest również dużym osiągnięciem. Po wręczeniu nagród i dyplomów nasz nauczyciel historii nie odpuścił okazji i udaliśmy się zwiedzić zamek w Ciechanowie. Warto również wspomnieć, że już po konkursie uratowaliśmy małego pieska, którego niesforny właściciel pozostawił w nasłonecznionym aucie.

Po całym dniu wrażeń i sporej dawki wiedzy i doświadczeń powróciliśmy do zatłoczonej Warszawy. Warto wspomnieć, że koszty całego naszego przejazdu pokrył europoseł Jacek Kurski, który wsparł nas także merytorycznie udostępniając fachową literaturę. Wiedza o Unii Europejskiej na pewno zaprocentuje w przyszłości! Dziękujemy!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status