Maria Bułyk

Zgodnie z ideą rozwijania przedsiębiorczości wśród uczniów naszego liceum udało nam się poczuć jak prawdziwi dziennikarze i bankierzy! 21 marca br. udaliśmy się z naszym nauczycielem przedsiębiorczości Panem Michałem Szwedo do siedziby amerykańskiej telewizji ekonomicznej Bloomberg TV i japońskiego banku Mitsubishi, które mieszczą się w wieżowcu Financial Center w centrum Warszawy. Już sam prestiż budynku wzbudził w nas respekt i pokorę przed wizytą w środku, gdzie czekali na nas pracownicy i dyrektorzy obu firm, którzy przywitali nas ciepło, a następnie przedstawili charakter ich codziennej pracy. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach i prezentacji na temat działalności obu firm, mogliśmy również spróbować rozwiązywać ich codzienne zadania i obowiązki, wreszcie zaprosili nas na codzienny lunch. Nie ukrywamy, że skutecznie zarazili nas swoją pracą i kto wie – może za kilka lat spotkamy się w tym samym miejscu w zupełnie innym charakterze?

Uczniowie klas pierwszych LO