Renata Wójcik

Park im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”- park znajdujący się nieopodal naszej szkoły, stanowiący otoczenie obecnego Teatru Rampa, ostatnią modernizację przeszedł 10 lat temu.

W dniu 15 listopada klasy II i III LO pod opieką p. Michała Szwedo wzięły udział w debacie zatytułowanej „Sam działam i zmieniam swoją okolicę” dotyczącej odnowienia Skweru „Wiecha”. Warsztaty poprowadziły dwie animatorki, które wprowadzały nas w temat renowacji parku. Na początku zajęć  wszyscy udaliśmy się na krótki spacer do wspomnianego wcześniej parku, gdzie każdy  miał za zadanie wskazać miejsce, które w jego opinii jest w jakiś sposób wyjątkowe. Wybory uczniów były zaskakujące, począwszy od teatru Rampa, poprzez fontanny, a skończywszy na zwykłych, drewnianych ławkach.

Po powrocie do szkoły dobraliśmy się, ze względu na wcześniejszy wybór, w niewielkie, kilkuosobowe grupy. Dostaliśmy kilkanaście minut na refleksję jak polepszyć, wypromować dane miejsce. Ławki dla zakochanych, latarnie rodem z XVIII wieku, plenerowe występy teatralne, boisko do siatkówki plażowej…  Kreatywność naszych uczniów nie miała końca. Pomysłów nie powstydziłby się nawet  najlepszy architekt.

Mamy nadzieję, że inwencja naszych uczniów w dużym stopniu przyczyni się do ulepszenia miejsca, w którym tak wielu z nas spędza swój czas wolny. Z niecierpliwością czekamy na efekty naszego spotkania.

Karolina Przygodzka III LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status