Urszula Nakielska

„Licealistki z Schumana projektują”
W środę, 3. kwietnia, uczennice z Schumana brały udział w pierwszych zajęciach artystycznych związanych z projektem organizowanym przez Starą Prochownię i Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Warsztaty odbyły się w naszej szkole. Celem tych działań jest stworzenie przez uczniów własnej instalacji artystycznej. Przed naszymi licealistkami cykl takich warsztatów, łącznie jeszcze pięć. Zakończymy je w czerwcu wielkim finałem: wystawieniem naszej własnej instalacji w Starej Prochowni.
Zajęcia odbywały się pod opieką wspaniałych kobiet, których głównym elementem życia jest sztuka. Były one dla wszystkich dziewczyn źródłem wielkiej inspiracji. Na początku mówiłyśmy, jak jesteśmy związane ze sztuką. Oprócz osób, które faktycznie interesują się plastyką, wypowiadały się również dziewczyny z zainteresowaniami związanymi bezpośrednio z muzyką, poezją oraz po prostu szeroko rozumianą estetyką.
Dostałyśmy również kartki ze zdjęciami do zinterpretowania oraz podzielono nas na dwa zespoły, w których wspólnie miałyśmy stworzyć naszą własną planetę w formie kolażu. Pod koniec zajęć przekonałyśmy się, jak mimo tego samego tematu nasze prace się różnią. Zajęcia były cudowne zarówno dla osób już mocno zaangażowanych w sztukę, jak i dla tych, którzy dopiero od niedawna interesują się aktywnością artystyczną lub po prostu chciały spróbować po raz pierwszy rozwinąć , ujawnić swój talent.
Już mamy wiele pomysłów. A to dopiero pierwsze zajęcia…
Ola Markiewicz kl. 1C

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status