Renata Wójcik

Uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły udali się w niedzielę 6. grudnia na przedstawienie do Teatru Wielkiego. Była to opera G. Pucciniego „Madame Butterfly” w reżyserii  Mariusza Trelińskiego. Spotkanie ze sztuką okazało się wspaniałym i emocjonującym przeżyciem.

Opera ukazuje historię tytułowej bohaterki, która obdarza uczuciem mężczyznę z innego kraju, z innego kręgu kulturowego. Dla miłości do niego poświęca się całkowicie. Odrzuca swoją religię, obyczaje, naraża się na potępienie krewnych, rezygnuje z oferty bogatego życia u boku lokalnego możnowładcy… Czy jej ukochany doceni tak silne uczucie?

Spektakl w doskonały sposób łączył śpiew, muzykę, efekty plastyczne i ruch. Gra barwą i światłem dodatkowo potęgowała emocje widzów. Całość poruszała, przenosiła w bezmiar przestrzeni artystycznej i wzbudzała wrażliwość nawet u największego zwolennika „twardego stąpania po ziemi”. Zwłaszcza, że fabuła przedstawienia zawiera nadal aktualne przesłanie i podkreśla, że ludzkie cechy charakteru, ludzkie problemy mimo upływu dziesiątek, setek lat powtarzają się w kolejnych pokoleniach.

Wszyscy byliśmy zadowoleni z wizyty w Teatrze Wielkim i szczerze polecamy spotkanie z operą – gatunkiem teatralnym jedynym w swoim rodzaju.

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status