Renata Wójcik

Uczeń naszego liceum, Oskar Piotrowski, trenuje  razem z innym zawodnikiem, Adamem Wojtackim, akrobatykę sportową. Ten duet zdobył już w Polsce wiele nagród, tytułów. Ostatnio zostali Mistrzami  – zdobyli Puchar Polski w konkurencji dwójek mężczyzn. Oto, co piszą o sobie na swojej stronie internetowej:

„Każdy z nas ma za sobą kilkanaście lat treningów, przynajmniej 5 razy w tygodniu po 3 godziny. Jest to ogromne wyrzeczenie i poświęcenie części siebie na rzecz sportu na każdym etapie życia. Niełatwo było i jest łączyć obowiązki szkolne, czy zawodowe z treningami. Akrobatyka jest jednak tym, co kochamy najbardziej, w co wkładamy całe swoje serce i duszę. To niekłamana pasja i chęć podnoszenia swoich umiejętności zawiodły nas do punktu, w którym znajdujemy się obecnie. Nasze marzenie o Mistrzostwach Świata ma okazję się spełnić”

Ich marzeniem jest wyjazd na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Paryżu. Niestety, przeszkodą okazały się bariery finansowe: „Akrobatyka nie jest sportem olimpijskim, w związku z czym nie możemy liczyć na wsparcie ze strony Państwa, bądź też związku sportowego.” Jednak akrobaci pojadą na Mistrzostwa! Dzięki darowiznom życzliwych ludzi zdołali zgromadzić wymaganą kwotę. Niemałą rolę odegrała też pod tym względem i nasza szkoła – przedsiębiorczość Pani Dyrektor Jolanty Kaczmary okazała się znowu skuteczna i udało się jej pozyskać dla Oskara i Adama sponsora, który zapewni prawie 30 % wymaganej sumy. Okazał się nim Pan Andrzej Woźny, Wiceprezes Zarządu firmy „Winnicki”, sympatyczny i bardzo skromny człowiek, który swoim postępowaniem  udowodnił, że warto starać się spełniać swoje marzenia, że realizujemy je często dzięki bezcennej ludzkiej solidarności.

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status