Grażyna Grzegorczyk

Licealistki z Schumana w trakcie dwudniowej sesji nagrały materiał na swoją pierwszą płytę! Pod opieką naszego polonisty, pana Michała Nadarzyńskiego, kwitnie talent muzyczny, wokalny przedstawicielek nowej generacji! Brawo! Czekamy na pierwszy teledysk. Operator z SchumTV był na miejscu – a zatem gotowe są już wstępne ujęcia! Poproszony o komentarz pan Michał nie krył słów uznania dla młodych artystek:

„To fascynujące – obserwować, jak zespół Mayday Mayday pracuje w studiu nad nowym utworem. Powietrze iskrzy od energii, pomieszczenie wypełniają dźwięki, akordy,  frazy i uderzenia sekcji rytmicznej, a za każdym z instrumentów wyczuwa się inny temperament, osobowość, nawet indywidualne usposobienie. Patrzę przez ekran reżyserki i widzę, jak zespół wchodzi na wysokie obroty, słyszę przez słuchawki, z jaką łatwością uruchamiają emocje, jak potrafią nimi władać bez cienia manipulacji. To magiczna chwila. Gitara w brzmieniu vintage toruje sobie drogę klarownym riffem, za chwilę niezwykle ożywcza fraza gitary basowej z pomysłowym podkładem perkusyjnym, druga gitara jest jak uwieńczenie siły i za chwilę słyszę piękny, niewinny, intrygujący głos. Nie ma w tym żadnej maniery, żadnych niedojrzałych popisów, ani jednej banalnej lub koniunkturalnej zagrywki. Tylko szczerość. Widziałem wiele profesjonalnych zespołów, były sprawne muzycznie do bólu. Ale niezwykle rzadko uczestniczy się w nagraniu, podczas którego intuicja podpowiada człowiekowi: właśnie masz okazję doświadczyć czegoś wyjątkowego. One są tym, co nadchodzi.”                                                                                                           dzu/mnad

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status