Grażyna Grzegorczyk

Za oknem zrobiło się chłodno. Nadszedł mroźny, zimowy czas. W sklepach pojawiły się odświętne wystawy. Wszystkie te znaki mogły oznaczać tylko jedno – coraz bliżej Święta! Świąteczny nastrój  w dniu świętego Mikołaja, czyli mikołajki, nawiedził także naszą szkołę! Cały budynek został oświetlony jasnymi światłami, które swoim blaskiem przypominają gwiazdy na niebie. Pojawiło się także świąteczne drzewko – symbol świat – zjawiskowa choinka!

O świąteczny klimat zadbali także zarówno uczniowie, jak i nauczyciele! Na szkolnych korytarzach  mogliśmy dziś spotkać ubranych na czerwono licznych, wesołych i silnych pomocników Mikołaja, a także piękne Mikołajki! Co ciekawe, pojawiły się także renifery oraz świąteczne elfy. Niektórzy widzieli także samego świętego Mikołaja, jednak to niepotwierdzone informacje.

Dla najbardziej wytrwałych uczniów, którzy doczekali do momentu, kiedy na zewnątrz zapadł zmrok, a szkolne korytarze skryły się w głębiach granatowego koloru – miłą niespodzianką okazał się wspaniały blask choinki i świątecznych światełek…

Refleksje są zatem nieuniknione i prowadzą do jedynego słusznego stwierdzenia: magiczny czas zbliża się wielkimi krokami! I dobrze, bo wszyscy czekamy na niego z utęsknieniem!

Piotr Stańczewski kl. 2 B

  

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status