Renata Wójcik
źródło obrazu: pixabay.com

Dnia 6 grudnia w naszej szkole samorząd szkolny zorganizował  Pocztę Mikołajkową. Polegała ona na tym, że uczniowie wkładali do kopert przygotowanych przez organizatorów kartki z życzeniami, słodycze albo pocztówki, podpisując je imieniem, nazwiskiem i klasą osoby, do której kierowane były życzenia. Kartki oddawaliśmy do biblioteki do – jakże urokliwej – srebrnej, gwiezdnej urny. Szkoła obwieszona została odpowiednim informacyjnymi plakatami zrobionymi przez Weronikę Hupert. Szybko okazało się, że wszędzie „pocztowcom” towarzyszyła już niezwykła świąteczna atmosfera.

Gdy wreszcie nastał długo wyczekiwany moment rozdania kopert, dziewczyny z samorządu w towarzystwie kolegi przebranego za Świętego Mikołaja chodziły po salach rozdając pocztówki. Dzięki dużej ilości prezentów i wesołemu „Hohoho” Mikołaja  wszyscy uczniowie byli we wspaniałych nastrojach. Zresztą nie tylko uczniowie! Nauczyciele również otrzymali prezenty, zarówno słodkie, jak i te słowne w listach.

Wszyscy bardzo mile wspominamy ten dzień i na pewno był on piękną zapowiedzią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Czym jeszcze zaskoczy nas samorząd? Czekamy.

                                                                              Ola Markiewicz kl. 3/1

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status