Renata Wójcik

Z okazji Mikołajek, nasi nauczyciele od wf-u przygotowali dla nas niesamowitą atrakcję. 5 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Maraton Fitness. Na ulicę Olgierda zawitali również zaproszeni z pobliskich szkół uczniowie. O godzinie 13.00 wszyscy byli już gotowi do działania. Na początku nasze koleżanki Dominika Stachowicz i Daria Huzar podzieliły się z nami swoimi umiejętnościami tanecznymi. Następnie zajęcia poprowadziły znakomite instruktorki fitness. Na parkiecie zawitała Zumba. Z głośników popłyneła energiczna muzyka, która zachęcała nas do tańca. Atmosfera była cudowna. Hala była wypełniona endorfinami do granic możliwości.

Następnie przyszedł czas na drugi trening. TBC (skrót od Total Body Conditioning) to zestaw ćwiczeń w rytm szybkiej muzyki służący rzeźbieniu całego ciała, pozwalający też na poprawę koordynacji ruchowej. Tu u niektórych pojawiło się małe zmęczenie, ale wszyscy walczyli do końca.
Można powiedzieć że zajęcia były przeznaczone głównie dla dziewcząt, lecz kilku odważnych chłopców z naszej szkoły dzielnie towarzyszyło nam podczas ćwiczeń. Na końcu był czas na Stretching czyli rozciąganie mięśni poprawiające ich stan po treningu. Dla nielicznych przewidziane były nagrody w postaci koszulek, można było je wygrać w Mikołajkowej loterii. Maraton zakończył się koło godziny 15.00. Myślę że udało nam się spalić maksymalną ilosć kalorii i przy tym bardzo dobrze sie bawić. Po męczących dwugodzinnych ćwiczeniach na twarzach uczestników pojawiał się uśmiech, może to też dlatego że na każdego czekał czekoladowy mikołajek.
Aneta Rydzewska, 3A
Tu można obejrzeć filmy i zdjęcia:
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status