Renata Wójcik

Dnia 22 i 23 kwietnia odbyły się Mistrzostwa dzielnicy Targówek w piłkę nożną chłopców uczęszczających do Liceum. Reprezentacja naszej szkoły również wzięła udział, a składała się ona głównie z maturzystów wspomaganych przez zawodników wybranych z klas I i II LO.

Pierwszego dnia turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 3 drużyny, z czego dwie wychodziły do półfinałów i później do ewentualnego finału. Nasza drużyna nie należała do faworytów tych zawodów, chociażby dlatego że nie miała w swoich szeregach żadnego piłkarza posiadającego kartę zawodnika klubowego.

Pierwszy mecz chłopcy rozgrywali o godzinie 13.00 na Stadionie OSIR-u obok pływalni Polonez i okazał się on już miłą niespodzianką. Ze zdecydowanie wyżej rozstawionymi rywalami z Bartniczej zremisowali 2:2. Drugie spotkanie rozegrali o godzinie 14:00 i tym razem również nie byli faworytami, lecz o tego meczu nasza drużyna zaczęła być „Czarnym Koniem” tych zawodów. Nasi zawodnicy wygrali z drużyną Oszmiańskiej 2:0 i tym samym zrównali się punktami jak i bramkami z drużyną LO z Bartniczej.

Sędziowie zdecydowali, że o pierwszym miejscu w naszej grupie zdecydują rzuty karne! A odbyły się one następnego dnia o godzinie 11:00. Drużyna Trenera Jacka Baczkury podeszła do serii „jedenastek” spokojna. Nie byli oni faworytem do zwycięstwa, mimo to po efektownie a zarazem efektywnie wykonanych karnych i świetnej postawy w bramce naszego bramkarza Emila Gąsińskiego podopieczni Pana JB-iego wygrali 5:3 i zapewnili sobie tym samym awans do czołowej czwórki!!!

Mecz półfinałowy odbył się o godzinie 12:00. ZS 113 zmierzyło się z ZS 41 im. Piotra Wysockiego. Teoretycznie lepsza drużyna rywali nie przeważała na boisku, mało tego, można powiedzieć że nie dorastała naszym chłopakom do pięt! Jednak lekka nerwowość, brak skuteczności i niezawodny bramkarz „wysockiego” doprowadziło do sytuacji remisowej po 50 minutach gry. O zwycięstwie po raz kolejny zadecydować miały rzuty karne!

Dwa karne trafione z rzędu przez naszych chłopaków i świetna interwencja Emila prowadzimy 2:1. Chybiony strzał jednego z naszych zawodników i rywale wyrównują. Następne dwa strzały celne, ostatni karny wykonywał zawodnik z Wysockiego ale Emil po raz kolejny popisał się cudowną interwencją i „Czarny Koń” turnieju znalazł się w finale wygrywając półfinał po rzutach karnych 4:3!

O godzinie 14:00 Liceum z Olgierda przystąpiło do finałowego meczu z LO z ulicy Żuromińskiej. Szybko dwie strzelone bramki rywali podcięły skrzydła naszej drużynie, ale już na początku drugiej połowy dokonane zmiany dały efekt po dwóch minutach i nasi chłopcy zdobyli gola kontaktowego. Niestety, rywale bardzo szybko odpowiedzieli 3 bramkami i zrobiło się 5:1. ZS 113 ambitnie walczyło do końcowego gwizdka sędziego zmniejszając tym samym różnicę do 3 bramek i ustalając wynik spotkania 5:2.

Podsumowując, nasi sportowcy, ale przede wszystkim MATURZYŚCI pokazali, że mimo bycia pod wpływem wielkiego stresu zwiększającego się wręcz „z sekundy na sekundę” przed ich „Egzaminem Życia” potrafili pogodzić to ze sportem i na zakończenie swojej sportowej kariery w naszej szkole, sprawić jakże wielką niespodziankę sobie, ale także całemu Zespołowi Szkół nr 113. Dziękujmy „Treneiro”, Panu Jackowi Baczkurze i Wam chłopaki za niezapomniane sportowe emocje!

Piotr Kacperski 1aLO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status