Renata Wójcik

Nasi licealiści  16 czerwca 2015 roku triumfowali w dzielnicowym konkursie fotograficznym „Pamiętam to miejsce, pamiętam tę twarz” zorganizowanym pod patronatem burmistrza Targówka. Przed uczestnikami konkursu było niezwykle trudne zadanie – uchwycić na zdjęciu postać lub miejsce, które odda charakter, jej specyfikę, czy nawet swoistą duszę. A zatem, oprócz umiejętności warsztatowych młody fotograf musiał też mieć intuicję artysty, obserwatora otaczającej go rzeczywistości. Według jury nasi uczniowie zdecydowanie wykazali się tymi cechami! Cała startująca w konkursie trójka licealistów zajęła czołowe miejsca! Klaudia Majewska zdobyła pierwszą nagrodę (tablet), Julia Wojdyła zajęła trzecie miejsce, a Łukasz Rossa został wyróżniony. Pochwała należy się też Julii Romanowskiej z klasy 3/2 naszego gimnazjum, której fotografia budziła spore zainteresowanie na wystawie podczas konkursu. Gratulujemy! Za rok następna edycja konkursu, już teraz pstrykajcie nowe fotki!

Klaudia Majewska: „Zdjęcie zostało zrobione 22 kwietnia br. w godzinach wieczornych na Moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. Miałam za zadanie wykonać kilka zdjęć do pracy semestralnej z Wiedzy o kulturze – albumu o Warszawie. Wybrałam ten moment, gdyż zachód słońca zawsze tworzy niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę. Kusi mieszkańców stolicy do oderwania się od miejskiego zgiełku i betonowych ulic. Widząc Warszawę w barwach żółto-pomarańczowych postanowiłam uchwycić te chwile w kadrze aparatu.”

Łukasz Rossa: „Zdjęcie zrobiłem w jednym z zewnętrznych korytarzy Metropolitanu. W budynku na parterze mieszczą się m.in. sklepy znanych marek takich jak Dior czy bank Raiffeisen Polbank, na wyższych piętrach znajdują się biurowce dla pracowników. Zrobiłem zdjęcie temu miejscu, ponieważ Metropolitan poprzez swoją lokalizację (Stare Miasto) łączy w sobie nowoczesną architekturę i najnowsze technologie z przeszłością Warszawy. Dodatkowo na fotografii widać ciekawą perspektywę z jeszcze lepszą grą światła.”

Julia Wojdyła: „Z pozoru zdjęcie wydaje się przeciętne, wręcz proste, ale wystarczy odrobinę poruszyć swoją wyobraźnię, by widzieć np. miasto nad przepaścią lub… dwa oblicza Warszawy. Interpretacje mogę być różne i dlatego też fotografia według mnie jest dość ciekawa – właśnie poprzez swoją prostotę, która w rzeczywistości prowadzi do różnych wrażeń i refleksji. Zdjęcie zostało wykonane na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego”

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status