Grażyna Grzegorczyk

15 października klasy 3A oraz 3C wybrały się do Sulejówka. W planie było zwiedzanie Muzeum Józefa Piłsudskiego oraz warsztaty z komunikacji, pt. “Jak się porozumieć pomimo różnic?”. Inspiracją do warsztatów była niepodległa Polska w 1918 roku: państwo pełne kontrastów – obywatele z różnych zaborów, z inną mentalnością, przekonaniami politycznymi i zwyczajami, musieli się porozumieć i ustalić kształt odrodzonego państwa. Jak stworzyć coś wspólnie pomimo różnic? Jak się komunikować i rozumieć nawzajem? Jak okazywać szacunek innym? Na zajęciach uczniowie poznawali historie ludzi sprzed 100 lat i łączyli przeszłość z teraźniejszością.

Muzeum robi ogromne wrażenie – począwszy od samego budynku, poprzez angażujące warsztaty aż do bardzo ciekawej wystawy, pełnej ciekawostek, a przedstawionej w nowoczesny i aktywizujący zwiedzającego sposób.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status