Renata Wójcik

W dniu 1 maja w Łazienkach Królewskich odbył się Piknik Europejski z okazji 9 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasza szkoła jako jedyna z całej Warszawy była reprezentowana przez naszych uczniów z gimnazjum i liceum.

Wszyscy stawiliśmy się na zbiórce wolontariuszy i zostały nam przydzielone zadania w postaci informowania mieszkańców Warszawy oraz zaproszonych gości na temat znaczenia tego dnia oraz integracji europejskiej. Ponadto braliśmy udział w XVIII wiecznej grze „Trou madame” polegającej na rzucaniu pięciu kulek do wąskiej bramki. Honorowym Gościem Pikniku Europejskiego był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z Małżonką.

Wizyta Prezydenta zakończyła się w Amfiteatrze przemówieniem i wspólnym odsłuchaniem Hymnu Unii Europejskiej zagranym przez Orkiestrę Garnizonu Warszawa. Warto również wspomnieć, że w trakcie imprezy można było obejrzeć kopię rękopisu Konstytucję 3 Maja wystawioną w pałacu na Wyspie. Piknik zakończył się w godzinach popołudniowych, a my mamy wielką nadzieję, że już za rok znowu to uczniowie naszej szkoły będą znowu tymi jedynymi, którzy zapewnią oprawę tej imprezy.

                                                                                                        Aneta Modzelewska klasa 2/1

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status