Renata Wójcik

Już po raz szósty Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zorganizował grę ratowniczą „Na Ratunek”. W ćwiczeniach wzięło udział ponad 200 młodych ludzi z 21 szkół z Targówka. W rywalizacji pomiędzy szkołami średnimi wygrało nasze CXXXVII LO !!! Trzeba jednak zaznaczyć, że konkurencja w trakcie zawodów była bardzo wysoka – rywalizowaliśmy ze szkołami mającymi w swoim składzie uczniów klas sportowych! Mimo to pokazaliśmy, że najważniejszy jest charakter drużyny i przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia i działania w grupie.

Naszą „dziesiątkę” tworzyli uczniowie klasy I B LO: Oliwia Malinowska – pozytywny duch walki i doświadczenia tej drużyny, do końca mocna i oddana sprawie w każdej konkurencji, Nikola Diamante i Kinga Pawłowska – zawsze czujne i pewne w podejmowaniu decyzji, zmęczone i zdyszane oddały kawał życia sprawie, Kamil Kurek, który najszybciej pokonał ściankę wspinaczkową zatykając usta niedowiarkom stojącym na dole, Jakub Wąsik i Radosław Rossa, którzy z nieziemskim zapałem walczyli we wszystkich konkurencjach na basenie, a ich bieg na czas mógł zawstydzić niejednego olimpijczyka, Piotr Stańczewski i Piotr Miecznikowski, którzy oddali serca organizując czas, logistykę i taktykę grupy samemu przy tym zalewając się potem. I wreszcie dwie uczennice klasy drugiej: Kornelia Czarnecka i Natalia Koc–Toczyska – dziewczyny wykazały się ogromnym zapałem do walki, nie dały się sprowokować podczas symulowanego ataku terrorystycznego, a ich szybkość, doświadczenie i entuzjazm wzorowo udzielił się młodszym koleżankom i kolegom.

Dziękujemy Wam Drodzy Uczniowie za Wasze zaangażowanie, poświęcony czas i energię którą włożyliście w te zawody !!!  Brawo !!! (MSW)

                                                            

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status