Grażyna Grzegorczyk

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj.

Nie tak dawno witaliśmy nowy rok szkolny, a dziś już nadszedł czas jego pożegnania. Ten rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, spędziliście mnóstwo wspaniałych chwil. To o nich pamiętajcie.

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, Panie Dyrektor, Panowie Dyrektorzy placówek edukacyjnych,

ostatnie miesiące jak i mój list był dla nas  przede wszystkim cyfrowy. Uczyliśmy się świata online, świata, jaki dla naszych uczniów, naszych dzieci jest światem w jakim się urodzili,  jest światem codziennym, oczywistym.

Była to dla nas wielka próba, ale też wielkie wyzwanie, z którego wyszliśmy zwycięsko. Świat bez online ostatecznie się skończył. Bez działania w sieci nasze spotkania, nasze relacje znikłyby, a czas zagrożenia przeżylibyśmy w samotności i wielkim stresie.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko będziemy wspominać te miesiące z uśmiechem na twarzy. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby jak najlepiej przygotować dzieci do kolejnego etapu w ich życiu. Wiele trudności technicznych, organizacyjnych udało się przezwyciężyć, także trudności w przygotowaniu zajęć zdalnych, przesyłanych prac i zaliczeń przedmiotów.

Od nowego roku szkolnego zaczynamy pracę w bezpiecznym środowisku Microsoft Office 365. Będziemy gotowi do pracy tradycyjnej, ale także do pracy zdalnej.

Dziękuję Wam drodzy Rodzice za wspaniałą pracę ze swoimi pociechami podczas nauki zdalnej. Bez Was to nauczanie nie byłoby możliwe. To Wasz trud, Wasze zaangażowanie spowodowały, że w okresie pandemii edukacja działała.

Pragnę podziękować nauczycielom naszej dzielnicy. Od chwili ogłoszenia pandemii ruszyliście do komputerów i telefonów aby zajęcia edukacyjne były cały czas kontynuowane. Pokazaliście, że niemożliwe stało się możliwe, że tradycyjną kredę i tablice potrafiliście zamienić na myszkę i ekran komputera niemal z dnia na dzień. Sprostaliście zadaniu celująco. Moje wyrazy głębokiego uznania.

Pedagogom i psychologom dziękuję, że zrobiliście wszystko aby nikt nie został sam w czterech ścianach bez wsparcia, by samotność, tak w domu jak i w sieci, nie przerodziła się w tragedię.

Dyrektorom placówek edukacyjnych, kadrze administracyjnej dziękuję za pracę niemal 24 godziny w tym trudnym okresie, organizację pracy w sytuacji, jakiej nikt z nas nie mógł przewidzieć, ani znać od razu rozwiązań. Egzaminy odbyły się bez przeszkód w bezpiecznych dla wszystkich warunkach. Dziękuję za ten rok szkolny, gratuluję sukcesów Waszych uczniów i awansów Waszych nauczycieli.  Ich sukces to Wasz sukces.

Zapewne myślami większość z Was jest już daleko stąd – przemierzamy góry, kąpiemy się w morzu, pływamy po jeziorze.

Życzę Wam cudownych, zdrowych, bezpiecznych wakacji, wolnych od wirusa i wszelkich trosk.

Dbajcie o siebie, dbajcie o innych!

Jędrzej Kunowski

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status