Grażyna Grzegorczyk

W piątek, 6. marca, na długiej przerwie w Schumanie nasi uczniowie mogli być świadkami  uderzającego happeningu, który odbył się na parterze na szkolnym korytarzu. Całość została zorganizowana z okazji zbliżającego się wówczas (i aktualnego dzisiaj!) Dnia Kobiet.

                Aktorzy (brawa dla uczniów z klasy 1C!) stanęli naprzeciw stereotypom i rolom płci w społeczeństwie, zamieniając powszechne skojarzenia miejscami – na te krótkie piętnaście minut panowie zabrali się za takie czynności jak prasowanie czy wycieranie kurzy, panie natomiast siedziały na kanapach z rozłożonymi kolanami, pochłaniając niezdrowe ilości przekąsek i napojów (tylko takie udających) alkoholowych.

                Na miejsce wydarzenia wabiła publiczność aluzyjna muzyka. W tle leciała przykładowo piosenka ,,Facet to świnia” zespołu Big Cyc. Kobiety, które weszły w męską skórę, poczuły się na tyle komfortowo, że doszło nawet do naruszenia cielesności jednego z „facetów”. W dobitny sposób ukazuje to problem, z jakim dziewczyny muszą się zmagać w swojej codzienności.

                Na happening przyszło wielu obserwatorów zachwyconych pomysłem. Cytując jedną z naszych uczennic: ,,W końcu happening, który w dobry sposób porusza dobry temat”. Oby tak dalej!

                                                                                              Julia Osiecka kl.2A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status