Renata Wójcik

Uczennice naszego liceum Wioleta Błyskosz i Paulina Leszek zakwalifikowały się, jako jedyne reprezentantki dzielnicy Targówek, do XXI edycji posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbędzie się w dniu 1 czerwca 2015 roku !!! Warto wspomnieć, że spośród wszystkich szkół w Warszawie zaledwie pięć przeszło mozolny proces rekrutacji, a wśród nich jest również nasze liceum. Warunkiem zakwalifikowania do Sejmu Dzieci i Młodzieży, jest  zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojej szkoły, swojego najbliższego otoczenia oraz zwiększenie wiedzy na temat dotyczący danej edycji Sejmu. W projekcie biorą udział dwuosobowe zespoły uczennic i uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się raz do roku, 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Polska jako pierwszy kraj w Europie zorganizowała tego typu przedsięwzięcie.Pierwsza sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w 1994 r. Sejm Dzieci i Młodzieży organizowany jest przez Kancelarię Sejmu RP przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dziewczyny trzymamy za Was kciuki!!!

Szczegółowe informacje pod linkiem http://www.sdim.ceo.org.pl/zespol/cxxxvii-liceum-ogolnoksztalcace-z-oddzialami-dwujezycznymi,1005

Samorząd Uczniowski ZS113

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status