Urszula Nakielska

„Niezwykły – ostatni, strajkowy, symboliczny…”

Niezwykły – ostatni, strajkowy, symboliczny… takie właśnie były okoliczności egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019. Na skutek zmian w szkolnictwie zostaje wygaszone gimnazjum.  Z powodu protestu nauczycieli odbył się on w nietypowych warunkach. No i pozostaje symbolika – wkraczanie w dojrzałość, pożegnanie z przyjaciółmi, z klasową paczką…

Ale – trema, niecierpliwość, humor jak w poprzednich latach. Ostatnie pytania, konsultacje przed egzaminem jak zwykle dotyczyły pewniaków, które gdzieś zniknęły po otwarciu arkusza. Za to w przerwie między turami egzaminu pożywne bułeczki od razu poprawiły nastroje, a mineralna zbalansowała elektrolity, by szare komórki podjęły kolejne wyzwanie!

Już niebawem wyniki. Potem zacznie się gorący czas rekrutacji i niekiedy niełatwych decyzji… Drodzy gimnazjaliści! Trzymamy za Was kciuki! Egzamin kwietniowy dopiero otwiera przed Wami kolejne drzwi. Bez względu na wybór nowej szkoły, w Schumanie zawsze będziemy Was ciepło wspominać i wspierać Was na drodze rozwoju – coraz bardziej samodzielnych i odpowiedzialnych kroków.

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status