Renata Wójcik

W tym roku szkolnym bierzemy udział w projekcie: „Edukacja o budżecie partycypacyjnym w szkołach na Targówku”.

Edukatorzy i edukatorki Fundacji Pole Dialogu, przy wsparciu nauczycieli i wychowawców, zachęcają wszystkich uczniów klas pierwszych, do udziału w warszawskim budżecie partycypacyjnym. Jest to jedna z możliwości, dzięki której mieszkańcy, także młodzi, mogą wpływać na wydatki w dzielnicy.

Uczniowie i uczennice na lekcjach, konsultacjach i debatach poszerzają swoją wiedzę obywatelską oraz zdobywają praktyczne umiejętności. Przeprowadzają mini-diagnozę okolicy, przygotowują projekty, uczą się publicznego przedstawiania swojego zdania, oraz świadomego podejmowania decyzji podczas głosowania.

Dzięki współpracy fundacji z Urzędem Dzielnicy Targówek, projektem zostały objęte wszystkie publiczne szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne naszej dzielnicy, łącznie 93 klasy. Nasza dzielnica, jako pierwsza, wprowadziła praktyczną edukację obywatelską na tak szeroką skalę.

Więcej informacji o projekcie można przeczytać tutaj:

http://www.poledialogu.org.pl/projekt/edukacja-o-budzecie-partycypacyjnym-w-szkolach-na-targowku

Projekt „Budżet partycypacyjny na Targówku – edukacja obywatelska w szkołach” jest dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status