Renata Wójcik

Nasz szkolny pedagog, pan Kamil Szpak jest pasjonatem fotografii. Jego wytrwałość, praca nad jakością zdjęć wspierają drzemiący w nim talent. Efekty możemy podziwiać na fotografiach. Dziennikarki z SchumTV przeprowadziły wywiad z panem Szpakiem:

SchumTV: Więc jest pan pedagogiem w naszym liceum. Od jak dawna pan tu pracuje?

P.Szpak: Od marca zeszłego roku.

SchumTV: Słyszałyśmy o XII edycji konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, w którym odniósł pan sukces.

P.Szpak: Tak, dzięki mojemu konkursowemu zdjęciu pod tytułem „Wianki nad Wisłą” jako jeden z dziesięciu zakwalifikowałem się do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych organizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego, wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, na których pod okiem profesjonalistów robione będą zdjęcia do drugiego etapu konkursu. Wówczas jury wybierze trzy zwycięskie prace. Oprócz tego wszystkie prace zostaną umieszczone na Facebooku Mazowsze serce Polski, gdzie powalczą o nagrodę publiczności. Zachęcam zatem do głosowania na moje zdjęcie, kiedy tylko będzie to możliwe.

SchumTV: Gratulacje! Jaki był temat przewodni?

P.Szpak: Temat przewodni to Wisła – temat rzeka.

SchumTV: Co przedstawiało pańskie zdjęcie?

P.Szpak: Moje zdjęcie przedstawiało Wisłę z Mostu Gdańskiego podczas pokazu fajerwerków na warszawskich Wiankach.

SchumTV: Co było inspiracją do stworzenia fotografii?

P.Szpak: Sztuka sama w sobie. A tak naprawdę to pasja do robienia zdjęć nocnych i fajerwerków, jednych z kawałków fotografii, które lubię.

SchumTV: A więc skąd i od jak dawna zainteresowanie fotografią?

P.Szpak: Fotografią zajmuję się już około 10 lat. Zainteresowanie? Nie wiem, tak po prostu wyszło. Dostałem aparat, zacząłem robić zdjęcia i po prostu coraz więcej, coraz więcej robiłem w tym kierunku, czytałem, szkoliłem się. Cały czas dążę do bycia coraz lepszym w tym, co robię. Kiedy tylko znajdę nowy sposób lub wskazówkę fotograficzną, od razu idę ją wypróbować.

SchumTV: Czy oprócz fotografii posiada pan inne pasje?

P.Szpak: Tak, połączoną troszeczkę z fotografią pasją są konie, jeździectwo. Ja jeżdżę akurat rekreacyjnie, ale fotografia plus konie to coś, co idealnie mi pasuje.

SchumTV: A jak podoba się panu w naszej szkole?

P.Szpak: Bardzo mi się tutaj podoba, uwielbiam współpracować z ambitną młodzieżą.

SchumTV: Więc zamierza pan zainteresować swoją pasją uczniów?

P.Szpak: Jeżeli tylko znajdą się tacy, którzy będą chcieli ze mną działać to oczywiście, że tak.

SchumTV: Dziękujemy i życzymy dalszych fotograficznych, jak i jeździeckich sukcesów.

    • Maja Tkaczyk, Aleksandra Olszewska kl. 1A

Jeśli chcecie obejrzeć więcej prac pana Kamila Szpaka lub jesteście zainteresowani fotografią, zapraszamy na jego strony na Facebooku: FotoSzpak i Horses Art Foto.

https://www.facebook.com/FotoSzpak/

https://www.facebook.com/HorsesArtFoto/

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status