Renata Wójcik

W dniach 4 – 31 maja 2015 w Warszawie odbędzie się Wielka Zbiórka Książek dla dzieci i młodzieży, organizowana przez Fundację  „Rozwój”.

Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych –  to ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której będzie można otworzyć 30 Bibliotek Małego Pacjenta w warszawskich szpitalach, przychodniach, świetlicach, domach dziecka i hospicjach. To również akcja promująca czytelnictwo.  Planuje się zebrać 100 tys. książek. Przez miesiąc będą je zbierać: przedszkola, szkoły, biblioteki, firmy, instytucje. Będziemy zbierać też i my!

Możesz przynieść swoją ulubioną książkę, książkę z młodości, książkę którą już przeczytałeś bądź które przeczytały Twoje dzieci lub zupełnie nową ! Książki przekazane przez Ciebie oraz wydawnictwa i księgarnie trafią do potrzebujących placówek. Ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci mogą zabrać wybraną książeczkę do domu, a to pomoże zaszczepić w nich pasję do czytania i pobudzi wyobraźnię. Dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

Książki można zostawiać w bibliotece szkolnej. Czekamy na nie cały maj! Powinny być w idealnym stanie (nie zniszczone!) oraz przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 0 – 18 lat. Dla placówek, które zbiorą największą ilość książek, przewidziane są atrakcyjne nagrody! A więc do dzieła.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status