Urszula Nakielska

Pierwszoklasiści naszego liceum, jak co roku, mają wielkie szczęście, uczestniczyć w wyjeździe integracyjnym. Poniekąd jest to krótkie przedłużenie wakacji, ale też szansa na dobre poznanie swojej nowej klasy.

Od wtorku, czyli 3. września, do czwartku nasze dni wypełnione były różnorodnymi zajęciami, które odbywały się na terenie ośrodka wypoczynkowego ,,Waszeta”. Część z nich była typowo integracyjna jak wspólne wykonywanie zadań wymagających współpracy, porozumienia – np. grupowe budowanie wieży z pianek i nieugotowanego makaronu. Poznaliśmy również wiele tajemnic lasu, po którym oprowadzała nas doktorantka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Opowiadała nam o zastosowaniu w medycynie, w gospodarce różnych roślin, jakie możemy znaleźć w dzikiej naturze. Niektórych z nich mieliśmy szansę nawet spróbować (o tym najlepiej opowie Pan Jaworski, gdyż z wielką siłą odezwała się w nim pasja badacza!). Innym ciekawym zajęciem było poznawanie mieszkańców łąki – płazów, owadów i bezkręgowców. Badaliśmy nawet preparaty, przygotowane przez prowadzącego (o tym też powinien opowiedzieć Pan Jaworski!). Dopełnieniem naszego wyjazdu był czas spędzony z wychowawcami, spisaliśmy wtedy między innymi nasze klasowe kontrakty.

Podczas tych 4 dni mieliśmy niepowtarzalną szansę poznać naszych rówieśników i nauczycieli. Wspólne spacery i zajęcia bardzo nas do siebie zbliżyły. Z pewnością pomogą nam zgodnie współpracować podczas naszego czasu spędzonego w liceum.

                                               Olga Zakrzewska kl.1/1

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status