Renata Wójcik

Tegoroczna Parada Schumana, podobnie jak poprzednie, przebiegała w atmosferze optymizmu i deklaracji przywiązania do takich wartości jak wolność, tolerancja, rozwój, szczęście. Idee Unii Europejskiej stanowią najlepsze połączenie marzeń o lepszym świecie, w którym swoje miejsce na równych prawach znajdą ludzie o różnych zainteresowaniach, gustach, poglądach filozoficznych, religiach itp.

Parada Schumana to także manifestacja ludzkiej solidarności, odrzucenia strachu, agresji, nienawiści. Obecność na niej ludzi w każdym wieku i z wielu zakątków Polski podkreśla, jak bardzo uniwersalne są to wartości.

W tym roku nasze CXXXVII LO im. Roberta Schumana reprezentowało ponad 50 osób. Złote, majowe słońce dodatkowo czyniło dzień niezwykłym z powodu ostatnich kaprysów pogody. A zatem nastroje dopisywały, a przemarsz ulicami Starówki był też okazją do poznania uczniów z innych szkół, którego patronem jest współtwórca Unii Europejskiej.

W Miasteczku Europejskim na Krakowskim Przedmieściu można było dowiedzieć się wielu szczegółowych informacji o instytucjach unijnych, poznać ludzi w nich pracujących. Albo – jak jeden z naszych uczniów – udzielić wywiadu organizatorom całego wydarzenia…

Do zobaczenia za rok, Schumaniacy!

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status