Renata Wójcik

14 listopada 2017r. nasi licealiści uczestniczyli w pilotażowym ustnym egzaminie DSD 2, który odbył się w XVII Liceum Ogólnokształcącym im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Warszawie.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć symulację egzaminu ustnego, który składał się z następujących części: krótkiego wykładu na temat „Fast Food”, następnie uczniowie odpowiadali na pytania egzaminatora, które związane były z tym tematem oraz prezentacji wybranego przez ucznia tematu, po której nastąpiła krótka rozmowa na jej temat.

Egzamin ustny oceniała p. Birgit Mohr – doradca z Zentralstelle für Auslandschulwesen w Polsce, która wraz z nauczycielkami języka niemieckiego p. Anetą Kmiecik i p. Joanną Murzyn przygotowuje uczniów naszego liceum do egzaminu DSD 2 na poziomie B2/C1. Po egzaminie pani Mohr dała uczniom ostatnie wskazówki i udzieliła rad, jak najlepiej przygotować się do występu przed komisją i jak przygotować doskonałą prezentację.

Naszym uczniom, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do egzaminu DSD 2, życzymy powodzenia 🙂

Egzamin DSD 2 już wkrótce:

28 listopad 2017r.- część pisemna oraz 14 stycznia 2018 r. – część ustna.

Trzymam kciuki!!!

Aneta Kmiecik

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status