Renata Wójcik

   „Zalicz przedmioty, popraw swoje stopnie!

       Wakacje już tęsknią za Tobą okropnie!”

Dzisiejszy happening można skomentować jednym słowem – WAKACJE. To właśnie one były i są „main subject” od kilku tygodni. Zdecydowanie nikt nie spodziewał się takiego wydarzenia.

Przygotowania zaczęliśmy już wcześniej. Przynieśliśmy masę ręczników, koce, plażowe zabawki, a nawet lody, które na szczęście się nie rozmroziły dzięki przechowaniu ich w lodówce sekretariatu szkolnego, za co bardzo dziękujemy. Niedługo zabrało nam rozstawienie namiotu, czy napełnienie 3-metrowego basenu wodą, ale udało się. Niektórzy nawet się przebrali w okularki, krótkie spodenki, a nawet sombrero. Po dwóch godzinach starannych przygotowań (w moim przypadku było to skuteczne denerwowanie Karola, który mimo niechęci do mnie i tak zostanie moim mężem) byliśmy gotowi…  Długa przerwa – godzina 10.35, dziewczyny do opalania, chłopcy do wody – zaczynamy! Wszyscy uczniowie na szkolnych korytarzach byli zdziwieni, kiedy dostali ulotki, informujące o happeningu ( jej treść to aforyzm nad artykułem) i  zobaczyli nas na patio. Każdy, choć przez chwilę próbował popatrzeć przez okno i chyba myślami znaleźć się na naszym miejscu. Patio odegrało rolę prawdziwej sceny, na której mogą się znaleźć tylko „prawdziwi artyści”.

Chyba najlepszą rolę odegrał Kubuś – pana od sprzedawania przekąsek. Jego donośne „Orzeszki, orzeszki, orzeszki! Kukurydza!” było słychać wszędzie. Jednak to dwóch licealistów w basenie przyciągało wzrok, szczególnie dziewcząt… W końcu  niecodziennie widzimy „męskie klaty”. Dziewczyny opalały się, sącząc mrożone napoje. Właściwie w jakiś sposób się, też kąpałyśmy, dzięki chłopakom, którzy nieoczekiwanie nas oblali wodą. Była głośna muzyka, śmiech, zabawa. Wszystko zostało nagrane kamerą przez Karola. Materiał wkrótce pojawi się w najnowszym odcinku szkolnej telewizji SchumTV.

Zdecydowanie udało nam się przenieść wakacyjną błogość. Chyba dzięki nam, chociaż na chwilę poczuliście wakacje!  Znów pokazaliśmy, że w nasza szkoła jest otwarta na różne pomysły, niekiedy pełna luzu i możemy urządzać takiego rodzaju wydarzenia. Odliczajcie dni, to tylko 2 tygodnie!…..

Julia Rajczyk kl. 3/1

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status