Renata Wójcik
źródło obrazu: pixabay.com

Dla przeciętnego człowieka dzień 14 marca był tylko jednym z wielu dni codzienności. Zwłaszcza, że był to dzień pochmurny i skłaniał raczej do zaszycia się w zakamarkach ciepłego pokoju niż do spacerów. Dla nas, wiernych sług Królowej Nauk, 14 marca był dniem wyjątkowym. W tym dniu na całym świecie obchodzimy święto liczby π – dlaczego, byłoby dużym nietaktem, gdybyśmy my – matematycy z 137 LO o tym święcie zapomnieli.
Mylicie się myśląc, że pisząc „ my matematycy” mam na myśli tylko nauczycieli naszej szkoły…Uczniowie tej szkoły również do tego grona należą!
Twierdzenie:
„ Jeżeli uczeń uczęszcza na lekcje do 137 LO, to jest matematykiem” – jest prawdziwe!
Jak każde twierdzenie również i to wymaga dowodu. A dowodów na prawdziwość tej tezy jest wiele.
Po pierwsze…
Duża liczba uczniów naszej szkoły świętowała „Dzień liczby π” przynosząc wspaniałe plakaty, gdzie π w roli głównej była bohaterem rebusów, portretów a nawet wierszy! Wyróżnienia zdobyli: Patryk Stefański z klasy 3/4, Piotr Domański z klasy 3/3, Karolina Gutowska z klasy 3/2 !
Po drugie…
Jesteśmy laureatami w tegorocznej edycji konkursu „ Rozrywki Matematyczne 2018” ( Gratulacje dla Korneli Czarneckiej i Kacpra Komorowskiego z 2A oraz Oli Kandalskiej i Kasi Szafrańskiej z 3A!)
Po trzecie…
Wzięliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie „ Matematyka bez granic”, gdzie poligloci z klas dwujęzycznych rozwiązywali zadania w języku niemieckim i angielskim. Na wyniki jeszcze czekamy jednak jesteśmy dobrej myśli!
Przykłady można mnożyć, ale tak naprawdę każda lekcja w Schumanie dowodzi, jak zdolnych mamy uczniów! (UMA)

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status