Renata Wójcik

13. grudnia odbył się Wieczór Uczniowskiej Poezji. Licealiści z 2A zaprezentowali swoje utwory. Pojawił się też absolwent naszego gimnazjum, Igor.

Krzysztof, Kornelia, Igor i wspierająca ich Julia szybko stworzyli niepowtarzalną atmosferę magii poetyckiego wyrazu. Odważna i dojrzała zarazem wypowiedź liryczna w ich tekstach okazała się fascynującym spotkaniem z wrażliwością i refleksją młodych poetów.

Forma i treść wierszy były różne. Różne też zastosowano techniki poetyckie, środki stylistyczne. Dzięki wspólnej analizie i interpretacji tych utworów udało nam się wydobyć z nich nie tylko intuicyjne zapisany przekaz, ale i uświadomić młodym artystom, jaki potencjał drzemie w ich słowach, poetyckiej technice.

Pytania, wyznania, dekonstrukcje oraz afirmacja, dylematy, niepokoje… to tylko niektóre motywy w ich poezji. Wszystkie poruszone w bardzo ciekawy sposób. Jak? Sami zobaczcie na następnym WUP-ie. Zapraszam!

DZU

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status