Grażyna Grzegorczyk

We wtorek, 1 września, w naszej placówce miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Do Schumana wpadło siedem pierwszych klas, dla których przygoda w tym liceum dopiero się zaczyna. Jest to również ostatni rok dla roczników 02 i 03 – czyli naszych maturzystów.

                Ta uroczystość różniła się znacząco od przyjętej tradycji – każda z klas miała własną godzinę przybycia do szkoły. Uczniowie wchodzili do budynku zamaskowani, utrzymując między sobą bezpieczny dystans, mniejszy bądź większy. Na tle warszawskich placówek edukacyjnych, nasze spotkanie było szczęściem, z którego nie rezygnowaliśmy na rzecz organizacji tego wydarzenia zdalnie. Po formalnościach w klasach wyemitowany został wykład on-line dotyczący uzależnienia od telefonów w kontekście pandemii.

                Nikt tak naprawdę nie wie, jak długo będziemy chodzić do szkoły, mieć zajęcia stacjonarnie. Mogą być to dwa tygodnie, dopóki ktoś z nas nie zachoruje, jak i również dwa miesiące, jeśli przykładowo ministerstwo zdecyduje się ponownie zamknąć placówki edukacyjne. Niezależnie od tego, ile możemy się nacieszyć naszymi korytarzami szkolnymi, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

                Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Julia Osiecka, klasa 3A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status