Renata Wójcik

W pozornie zwykły marcowy czwartek  klasa 2A czekała na ostatnią tego dnia lekcję – języka polskiego. Za oknem pięknie świeciło słoneczko, każdy czuł już nadchodzący weekend. Pogoda była rewelacyjna, zatem dlaczego tego nie wykorzystać. Zaproponowaliśmy Panu Zuziakowi, który uznał to za dobry pomysł, zorganizowanie lekcji w plenerze. Spakowaliśmy książki do plecaków, zeszliśmy do szatni, chwyciliśmy kurtki i żwawo ruszyliśmy w kierunku Parku Wiecha.

Tematem naszej lekcji był ostatnio pozytywizm, więc jako zadanie otrzymaliśmy przeprowadzić happening fotograficzny. Mieliśmy przedstawić tę epokę, jej hasła, charakter za pomocą zdjęć. Podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do naszego działania. Ewolucjonizm, organicyzm, praca u podstaw to główne idee, którymi kierowaliśmy się podczas naszych prac. Pan Zuziak czujnym okiem, obserwował nasze starania. Świeże powietrze i towarzyszące nam przez cały czas słońce, dodawało nam energii i sprzyjało powstawaniu coraz to ciekawszych pomysłów.

Koncepcje były przeróżne – symboliczne zbliżenia na detale, ujęcia grupowe, żartobliwe udosłownienia albo kolaż kilku fotografii. Doszło nawet do swoistego poświęcenia, gdy bosymi stopami po trawie zaczęła paradować jedna z uczennic…

Taka forma lekcji, spodobała się całej klasie. Naprawdę było miło oderwać się od codziennych ławek szkolnych i tą ostatnią lekcje spędzić w miłej atmosferze na dworze, a przy okazji w przyjemny sposób otrzymać dobre ocenki 🙂

Aneta Rydzewska 2A LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status