Renata Wójcik

Ostra czerwień, słodki róż, serduszka małe i duże, wirujące w podświadomości strzały amorów, romantyczny nastrój wiszący w powietrzu. Tak. W przytulnych zakątkach szkoły przy ul. Olgierda 35/41 w czwartek 6 lutego 2014 odbył się drugi już w tym roku WUP słynny Wieczór Poezji Uczniowskiej.

Tym razem temat spotkania stanowiły Przedwalentynkowe Liryczne Rozważania o Miłości, których nastrojowość już od progu klasy malowała w sercu parę zakochanych spacerujących po brzegu morza wśród czerwono-różanego tła.

W porównaniu z ostatnim WUP-em grono przybyłych powiększyło się, a wszyscy artyści spisali się na medal. Gościliśmy nie tylko licealnych i policealnych wieszczów, ale również tych młodszych. W szeregach poetów stanęli uczniowie liceum, jego absolwenci oraz poetka z ostatniej klasy gimnazjum. Na pierwszy odstrzał wierszożercom padły utwory mojego autorstwa pt. Coś utknęło mi w sercu, Dziewczyna i czerwony sad oraz Ukryte-nieukryte z kilkoma tajemniczymi słówkami, m.in. „bekwarkiem w słońcu” oraz otoczonym tajemnicą „kordiałem”.

Na spotkaniu mieliśmy również okazję do zapoznania się z twórczością tych starszych, m.in. WUP-owego weterana, którego wiersze o osobliwym, burzliwym stylu, mające gdzieś ukryte drugie dno, choć nie zawsze dobrze rozumiane nieustannie pozostawiają po sobie jakiś ślad. (tak, tak, Grzegorzu – o Ciebie chodzi. – dopisek DZU)

W pamięci słuchaczy zapadł także wiersz o zagadkowym tytule Odaliska, który pozwolił spojrzeć na płomyk świecy od zupełnie innej, par excellence kobiecej, strony. Wiele do powiedzenia na temat sercowych rozterek miał również utwór z tajemniczą literką N w tytule.

Po tak ciekawym WUP-ie pozostaje tylko pytanie, kiedy kolejny? Czyżby tym razem związany z Dniem Kobiet i Mężczyzn, będący kontynuacją naszego przedwalentynkowego spotkania? A może tematem przewodnim będą leśne zakamarki w poetyckim stylu z okazji Godziny dla Ziemi, Światowego Dnia Lasów i Międzynarodowego Dnia Poezji? Ten wybór pozostawiamy naszemu prowadzącemu…

Anita Kadej kl. 3/2

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status