Renata Wójcik

Dziś, 2 listopada wystartowała akcja Czytaj PL – jedna z największych na świecie promujących czytelnictwo. Jako jedyna w Polsce opanowała swoim zasięgiem blisko 500 miast i mniejszych miejscowości. Akcja organizowana jest już po raz piąty przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com ale po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO.

We współorganizację włączył się Instytut Książki, promujący czytelnictwo w szkołach ponadpodstawowych poprzez pilotażową akcję „Upoluj swoją książkę”. Jesteśmy jednym z 1000 jej ambasadorów. Szukaj w szkole plakatów z kodem QR do 12 czytelniczych bestsellerów 2017 roku. Mamy nadzieję, że wśród książek każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak rozpocząć przygodę z e – bookami i audiobookami? Szczegóły na szkolnym Faceboku. Spiesz się, czytać za darmo można tylko do końca listopada.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status