Renata Wójcik

Nasza dzielnica obchodzi w tym roku wielki jubileusz – 100-lecie przyłączenia do Warszawy. Aby uczcić to wydarzenie, Młodzieżowa Rada Warszawy postanowiła zorganizować uroczystość, podczas której wszystkie gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Targówka miały przedstawić swoich patronów…

28 kwietnia młodzi aktorzy z ZS nr 113 udali się do Urzędu Dzielnicy Targówek. Wszyscy niecierpliwiliśmy się, oczekując na naszą kolej. W końcu, po przedstawieniach większości pozostałych szkół, my! – na scenę zawędrowały zwaśnione państwa europejskie (uczniowie z klasy 2/3) oraz wrodzy sobie, skłóceni politycy (1B). Ukazali oni dawną, podzieloną Europę. Wkrótce jednak nadszedł człowiek, który postanowił wprowadzić ład i porządek – Robert Schuman – w asyście mnicha i filozofa, symbolizujących wartości przyświecające naszemu patronowi – chrześcijaństwo i mądrość. Europa nareszcie się zjednoczyła!

Nasza scenka, choć najkrótsza ze wszystkich, jako jedyna została pochwalona jako ta najbardziej treściwa i najciekawsza! Aktorzy otrzymali gratulacjeza współpracę i przejrzystość swojej gry, zaś prezentacja multimedialna za dopasowanie do całości. W rezultacie cała ekipa z ZS 113 wracała do szkoły z dumą!

Warto wspomnieć, że w przygotowaniu scenki pomogła nam pani Katarzyna Cygler z Fundacji „Cały Świat w Twojej dłoni” (projekt Lokalny System Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym). Zapraszamy również do obejrzenia filmu z naszego króciutkiego przedstawienia! Nakręconego oczywiście przez niezawodne SchumTV.

Wydarzenie przygotowane we współpracy z  panią Katarzyna Cygler z Fundacji „Cały Świat w Twojej dłoni”  w ramach projektu Lokalny System Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym.

Obejrzyj tutaj

Kasia Szafrańska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status