Robotics Science Club – innowacyjny projekt edukacyjny dla pasjonatów informatyki, automatyki oraz elektrotechniki otrzymało grant w konkursie na szkolne projekty w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne przyznawanym przez Biuro Edukacji m. st. Warszawa.

Pomysł powstania Koła Naukowego Robotyki wyszedł z inicjatywy uczniów klasy politechnicznej. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w warsztatach on-line na platformie Office 365, gdzie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami dotyczącymi LEGO MINDSTORMS Education EV3 oraz napisali kilka programów, od bardzo prostych po bardziej zaawansowane.

Projekt obejmuje działalność koła, w ramach którego uczniowie podczas zajęć w szkole, pracują metodami inżynierskimi: budowa, programowanie, testowanie, korekcja błędów.

Poniżej fotorelacja obejmująca działalność koła.

Koordynator projektu: mgr inż. Mateusz Kozłowski