Urszula Nakielska

„Romantyzm i drugie oblicze Adama Mickiewicza”
23 stycznia klasa 2C odbyła wycieczkę do Muzeum Literatury w Warszawie. Nasza umówiona na godzinę 12.00 lekcja muzealna zaczęła się planowo i miała potrwać 45 minut, a jednak temat, ilość szczegółów i pasja prowadzącego zajęcia spowodowały, że ani się spostrzegliśmy, jak minęło ponad półtorej godziny!
Niepodręcznikowe spotkanie z romantyzmem dostarczyło uczniom wielu informacji o ludziach tej epoki, niezwykłych spotkaniach wieszczów, artystów ludzi tego okresu. Ale przede wszystkim wiele dowiedzieliśmy się o sposobie ich myślenia i działania. Rozmach romantycznych idei, feeria ducha jak szalone pędziły w opowieściach naszego gospodarza, który nie omijał w nich nawet pikantnych i kontrowersyjnych szczegółów! Narkotyki, alkohol, erotyzm i mityczni twórcy romantyzmu? Niemożliwe? Naprawdę?
Oczywiście, klasa 2C wyruszyła do Muzeum z własnym pakietem „detektywistycznych” i bezpardonowych pytań, co jak się okazało, było to dobrym pomysłem. W ich ogniu nasz niezwykle kompetentny przewodnik wykazał się niezwykłą wiedzą i darem opowiadania…
dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status