Grażyna Grzegorczyk

Każdy jest przygotowany na sytuację kryzysową, dopóki ona naprawdę nie następuje. W każdej chwili szkolną rutynę uczniowską i nauczycielską może przerwać alarm, stawiający całą społeczność naszego liceum na nogi. Czy to próba? Czy to prawdziwe zagrożenie? Nie ma to znaczenia, ponieważ w ogniu płomieni (na przykład, jeśli zapali się mikrofalówka w kuchni) liczy się każda sekunda.

Dzisiaj takich sekund naliczyliśmy sobie jedynie sto siedemdziesiąt, prowadząc próbną ewakuację w przypadku niebezpieczeństwa. Daje nam to tylko dwie i pół minuty, w czasie których udało nam się wyprowadzić całe życie ludzkie z budynku szkoły. W porównaniu do pierwszej ewakuacji sprzed paru dni poprawiliśmy się aż o cztery minuty! Jest to rekordowy wynik, który najprawdopodobniej zapewni nam uratowanie wszystkich, kiedy zagrożenie spróbuje sięgnąć po ofiary. Dowodzi to naszej dojrzałości i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Brawa dla nas!

                                                                                               Julia Osiecka kl. 2A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status