Urszula Nakielska

Schuman na „Teatraliach 2019”

Tegoroczny festiwal artystyczny „Teatralia” jak zwykle zgromadził fanów piosenki, tańca i teatru. W wydarzeniu zorganizowanym przez ZS nr 40 w Warszawie wzięli udział także uczniowie ze CXXXVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie.

Młodzi artyści szybko wprowadzili publiczność w niezwykły nastrój. Okazali się kreatorami świata sztuki, który widzów, słuchaczy przeniósł w inną rzeczywistość. Wrażliwość, talent, umiejętności wykonawców budziły szczery podziw osób zgromadzonych na widowni i jurorów.

Wspaniale zatańczyła Wiktoria Majewska z Schumana. Jej technika i walory artystyczne występu zostały nagrodzone przez publiczność brawami, a przez jury I miejscem! Brawo, gratulacje!

W konkursie wokalnym wzięło udział wielu wykonawców. Pięknie zaprezentowały się uczennice z Schumana, imponując różnorodnością stylu, ekspresją, skalą talentu. Ostatecznie Wiktoria Kamieniecka zdobyła trzecie miejsce, a na jej występ bardzo owacyjnie zareagowała publiczność. Podziwialiśmy także silny głos Zuzanny Truszewskiej, którą jury nagrodziło wyróżnieniem. Wyróżnienie otrzymał także kobiecy zespół z Schumana „Mayday! Mayday!” za oryginalność własnej kompozycji i oczywiście jej wykonanie… Pięknie zaśpiewały także Roksana, Julia, Kornelia, Marysia i Wiktoria. Każda w swoim niepowtarzalnym stylu, dostarczając publiczności wielu emocji, wzruszeń.

Na końcu oceniono występy teatralne. Spektakl w wykonaniu uczniów z Schumana powstał na podstawie scenariusza napisanego przez Kubę Szaniawskiego z klasy 1A. Przedstawienie w trafny sposób piętnuje wady współczesnych Polaków, którzy… udają się na wycieczkę w kosmos i odwiedzają planetę B – 612, spotykając na niej Małego Księcia. Jakie będą skutki takiej konfrontacji?  – Zachęcam do obejrzenia spektaklu. Żywiołowe reakcje publiczności w trakcie jego trwania sugerowały, że na pewno jest on wart obejrzenia. A zdaniem jury zasłużyło na II miejsce w konkursie i przyznanie wyróżnienia.

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status