Urszula Nakielska

„Schuman na WOŚPie!”

Brawa dla naszych uczniów! W rejonie sztabu nr 97 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano w tym roku podczas kwesty  434 769,02 zł. W tej kwocie uczniowie z Schumana zebrali 7 177 zł.  Kwota zebrana z puszek w dniu Finału powiększy się o wyniki z aukcji allegro, więc już teraz można stwierdzić, że przekroczy ona próg 500 000 złotych! Średnia kwota na puszkę wyniosła w tym roku 824,90 zł. Warto zwrócić na tę sumę uwagę, ponieważ odzwierciedla zaangażowanie uczniów. W Orkiestrze grali również ci, którzy w budynku szkoły na Olgierda przygotowali Punkt Wolontariusza. Kwestujący mogli w nim odpocząć, ogrzać się, pokrzepić pysznymi ciastami i aromatyczną herbatą.

Oczywiście, Orkiestra nie jest od bicia rekordów zbiórek, lecz od pobudzania wśród ludzi odruchów wzajemnej pomocy, tworzenia więzi, porozumienia. Wspólna praca, emocje, idee, jakie towarzyszą ludziom podczas kwesty, to bardzo pozytywna energia, inspirujące do czynienia dobra satysfakcja i świadomość bycia potrzebnym innym ludziom. A zatem, tym bardziej cieszy zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników naszej szkoły w tę niezwykłą akcję. Oby do końca świata i jeden dzień dłużej!

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status