Renata Wójcik

Wreszcie jest! Kiełkujący od dawna pomysł została zrealizowany! Szkolna telewizja stała się faktem. Nasza szkoła ma własną ekipę dziennikarską, która potrafi przygotować materiał wideo i zmontować go  w interesującą relację telewizyjną.

Pierwszy odcinek SchumTV powstał co prawda już dwa lata temu i został przygotowany przez uczniów obecnej klasy 2 A LO – jeszcze raz dziękuję Weroniko!. Jednak to najnowsze dzieło Karola i Maćka z klasy 3/1 nabrało w pełni profesjonalnego charakteru.

Ideą było złożenie kilku materiałów obrazujących najciekawsze wydarzenia w życia szkoły – miał powstać nie tylko program informacyjny, ale i reportaż oddający ducha naszej szkoły, członków jej społeczności. Aby to osiągnąć potrzebna byłą wytrwałość, znajomość sztuki montażu, kadrowania, sprzęt i praca, jeszcze raz praca…

Wszystko to okazało się możliwe dzięki niesamowitemu zaangażowaniu Karola i Maćka. Mieli mnóstwo pomysłów, potrafili błyskawicznie reagować na sytuację, wykazali się wyczuciem przy selekcji materiału. Brawo!!! Oby tylko czas poświęcony na SchumTV nie wpłynął niekorzystnie na wyniki w nauce…

Tymczasem jest co świętować i śmiało można uznać wysiłek Maćka, Karola i innych wspomagających ich osób za historyczną chwilę – otwarcie etapu szkolnej telewizji z prawdziwego zdarzenia. Kto, wie może potem staną się oni profesjonalnymi dziennikarzami, filmowcami – talentu im raczej nie brakuje!

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy realizacji kolejnych odcinków SchumTV! Zgłoszenia do Karola i Maćka z 3/1 lub do nauczyciela koordynatora: p. Dominika Zuziaka.

DZU

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status