Urszula Nakielska

Równo sto dni przed egzaminem dojrzałości – czyli jak wiadomo naszym tegorocznym maturzystom – wczoraj, w hotelu Mansor, miało miejsce niezapomniane wydarzenie. Był to prawdziwy bal, nie zwykła studniówka. Już w holu wyczuć można było wiszącą w powietrzu, wraz z perfumami magii wszelakiej, ekscytację i podniosłość oczekiwanej chwili. Radosnym powitaniom, westchnieniom zachwytu na widok partnerek, czy też, oczywiście, partnerów, nie było końca. Już przy szatni rozwijały się żywe dyskusje, których tło stanowił stukot obcasów o marmurową posadzkę i furkot poruszających zmysły sukien. Dalej, na sali, można było dostrzec kątem oka pierwsze błyski fleszy pod wykonaną przez uczniów stylową ścianką dla specjalnej foto celebracji wieczoru.
W pewnym momencie jednak wszystko zamarło. Oto przeurocza Samanta wraz, z jak zawsze dbającym o każdy szczegół, Maćkiem powitali gości, po czym nastąpiła kurtuazyjna wymiana zdań, przemówień między Panią Dyrektor a Panem Burmistrzem, którzy uświetnili swoją obecnością tę uroczystość.
A co było potem? Oczywiście, upragnione i wyczekane słowa: „Poloneza czas zacząć!”. I od tej chwili wszystko potoczyło się niezwykle szybko. Na parkiecie pojawiły się wirujące pary z uśmiechem witające tę noc wraz z nieprzerwanym: „raz, dwa, trzy”, wybijanym jakby przez serca naszych dobrych duchów sprawujących pieczę nad tym wyjątkowym tańcem.
Po późniejszym podziękowaniu i wręczeniu bukietów naszym nauczycielom, zgodnie ze wskazówkami kwiatowego savoir-vivre, nastąpił koniec tak zwanej części oficjalnej. Rodzice, obdarzywszy swoje pociechy zaufaniem, opuścili hotel, a młodzież została wraz ze swoimi nauczycielami, by balować do upadłego (na szczęście obyło się bez upadków jakiejkolwiek natury). Koniec końców, po ciepłym posiłku, uczniowie dostosowali się do słów Maćka – który zaraz obok Pani Ani był głównym gospodarzem wieczoru – zostawili myślenie o maturze na jutro (czyli niestety dziś) i nie pozwolili, by parkiet długo czekał!
Bal nad bale!… Właśnie tak będziemy wspominać naszą studniówkę!
Joanna Szafrańska kl.3A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status