Grażyna Grzegorczyk

27 maja klasy 2d i 2a wraz z wychowawczyniami, panią Ewą Balcerak i panią Wiolettą Wakułą oraz polonistką panią Joanną Rusinek-Kowalską wybrały się na ciekawy spacer po Warszawie, śladami bohaterów pewnej szkolnej lektury.

Miejsca związane z bohaterami „Lalki” (bo o niej mowa) pozwoliły uczniom lepiej wyobrazić sobie klimat ówczesnej Warszawy, który tak bardzo starał się uwiecznić Bolesław Prus. Na podstawie fragmentów utworu wcześniej przygotowani uczniowie zaprezentowali w poszczególnych miejscach najważniejsze informacje na temat m.in. Teatru Wielkiego, Hotelu Europejskiego, ulic Powiśla, Uniwersytetu Warszawskiego oraz wyjaśnili znaczenie tych miejsc w akcji utworu. Podczas wycieczki swoją ogromną wiedzą na temat „Lalki” podzieliła się pani profesor Joanna Rusinek-Kowalska, która uzupełniała wypowiedzi uczniów o cenne informacje na temat związku oglądanych miejsc z dziełem Prusa. Wyjście obu klas miało także charakter integracyjny. Uczniowie chętnie rozmawiali między sobą, debatowali nad zagadnieniami i wspólnie kreatywnie spędzali czas. Dzięki pięknej pogodzie wycieczka odbyła się zgodnie z planem, a wszyscy uczniowie bardzo pozytywnie przyjęli spacer po pięknych warszawskich sceneriach.

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie takie wyjście.

Uczniowie klasy 2d i 2a

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status