Renata Wójcik

Dnia 30 września odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Wszystko działo się na parterze – korytarz był bardzo ładnie udekorowany kartkami ze słowami w różnych językach, wprowadzając nieco egzotyczny, niecodzienny klimat.

Jednakże większość wyedukowanych lingwistycznie uczniów naszej szkoły nie powinno mieć większych problemów ze zrozumieniem, co poszczególne z nich oznaczały, zwłaszcza przy wsparciu nauczycieli języków obcych, którzy akurat znajdowali się na dyżurach.

Główną atrakcją dnia była degustacja dań i przysmaków z krajów niemieckojęzycznych, czyli Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. Trudnego i odpowiedzialnego zadania przygotowania smacznych i estetycznych potraw podjęli się uczniowie klas uczących się języka niemieckiego.

Kelnerzy, którymi została grupa osób z klasy 2 A, byli elegancko ubrani w białe koszule, ciemne spodnie oraz kolory państw niemieckojęzycznych. Można było zasmakować w daniach takich, jak Kartoffelsalat (czyli, jak nietrudno się domyślić, sałatki ziemniaczanej), austriackie sery różnych gatunków, niemieckie ciasta i ciasteczka, a także całej mas rozmaitych dań, które cieszyły oczy i podniebienie każdego, kto zechciał spróbować.

Trzeba było jednak się spieszyć! Popyt był zdecydowanie większy niż podaż, zatem migiem znikły wszystkie przysmaki. Było to zdecydowanie udane szkolne przedsięwzięcie, więc wszystkim łasuchom obiecujemy, że kolejna tematyczna wyżerka, przy okazji której poznamy kulturę i smaki innych krajów, z pewnością odbędzie się po raz kolejny. Kto wie, czego będziemy mieli okazję spróbować kolejny razem?

Justyna Przyborowska 2aLO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status