Renata Wójcik

19 maja 2018 r. po raz kolejny  w Warszawie odbyła się Noc Muzeów. Tego dnia mieszkańcy stolicy mogli bezpłatnie zwiedzać warszawskie muzea i poczuć niezwykłą atmosferę symbolicznej podróży w czasie. Atrakcja ta trwała od godziny 19.00 aż do 1.00 w nocy i przyciągnęła mnóstwo ludzi, którzy z wielkim zaciekawieniem zwiedzali muzea na terenie całej Warszawy.

Do wyboru było wiele ciekawych miejsc m.in takich jak Muzeum Neonów, Muzeum Narodowe czy Warszawskich Filtrów. Wśród nich była Reduta Banku Polskiego. W tym właśnie budynku i na jego placu Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław”, do której należy uczeń z naszej szkoły, zorganizowała m.in liczne dioramy ukazujące różne epizody z Powstania Warszawskiego. Można było też wziąć udział w grze miejskiej, której tematem była młodzież walcząca w powstaniu. Na specjalnej ekspozycji zwiedzający mogli zobaczyć unikatowe pamiątki z tamtych wydarzeń, na co dzień będące w zbiorach prywatnych. Główną atrakcją było jedyne w swoim rodzaju spotkanie z samymi Powstańcami.

Tegoroczna Noc Muzeów była znów okazała się niezwykłym wydarzeniem, które wielu ludziom ukazało historię w sposób ciekawy i fascynujący.  Dzięki temu każdy na swój sposób mógł poznać ją na nowo.

Patryk Stefański kl.3/4

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status