Renata Wójcik

W piątek 20 listopada w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne spotkanie. Tego dnia odwiedził nas znany senator francuski, Louis Duvernois. Wraz z panem senatorem przybyli także pan Xavier Wasson, attaché ds. współpracy edukacyjnej, pani wiceburmistrz Małgorzata Kwiatkowska , a także nasza pani dyrektor. To wydarzenie miało na celu pokazanie, jak działa nasza sekcja francuska  w szkole.

Podczas tej lekcji nasi uczniowie – Maja, Emilka i Kuba – prezentowali w języku francuskim, czym się zajmujemy, jak pracujemy na lekcji i jak zgłębiamy wiedzę. Nasi goście byli pod wrażeniem umiejętności językowych młodych mówców. Zwłaszcza, że spotkanie toczyło się w bardzo miłej atmosferze.

Prócz tego mogliśmy się wypowiedzieć, czy chcielibyśmy studiować we Francji. Każdy z gości zadawał nam jakieś pytania, dzięki czemu mogliśmy pokazać, ile umiemy.  Na koniec Pan Senator życzył nam powodzenia na maturach, a także w życiu codziennym.

Bez wątpienia były to bardzo motywujące spotkanie. Na każdym z nas wywarło duże wrażenie. Nie tylko mieliśmy okazję przećwiczyć język z rodowitym Francuzem, ale też zdać z sukcesem „mały egzamin” – rozmawialiśmy o ważnych sprawach, przed ważnymi osobami…

Wioleta Błyskosz kl. 2B

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status