Renata Wójcik

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole był „świętowany” szczególnie sympatycznie. Klasa 1/3 przy wsparciu samorządu szkolnego przeprowadziła happening z tej okazji. Oczywiście, najlepszy efekt osiąga się, gdy sprawi się komuś radosną niespodziankę. Tak też i było w tym przypadku.

Ale od początku… Piątek, ostatni dzień tygodnia z lekcjami, na dworze szaro i chłodno – a gdy dodamy do tego jesień? No tak, depresja prawie gotowa… Jednak już od wczesnego ranka uczniów witał w szatni duży napis na wiosennym zielonym tle: „Miło Cię widzieć!” Nie wiadomo, kto go tam umieścił, ale był i rozpromieniał wszystkim niewyspanym zamglony poranek!

Gdy już zaczęły się lekcje, na pierwszej przerwie uczniowie zauważyli uśmiechniętą twarz Stefana. Otóż na patio z ponad pięćdziesięciu baloników ułożona została w słonecznym kolorze wesoła buźka. Z okien na szkolnych korytarzach można było dostrzec, jak Stefan, wyimaginowana postać z baloników, pozdrawia nas swoim balonikowym uśmiechem.

Ale nie tylko patio zakwitło uśmiechem. W całej szkole pojawiło się mnóstwo kart, kartek, karteczek z buźkami pełnymi życzliwości i optymizmu – na ścianach, parapetach, drzwiach, na ubraniach uczniów i nauczycieli, a nawet na lustrach i innych urządzeniach w szkolnych łazienkach.

Kropką nad „i” było małe performance grupki uczniów z klasy 1/3, którzy barwnie ucharakteryzowani odwiedzali sale lekcyjne, sekretariat, bibliotekę, gabinety dyrekcji pozdrawiając serdecznie i życząc miłego dnia.

Czy udało się przypomnieć wszystkim, jakim skarbem jest uśmiech, wzajemna życzliwość? Sądzę, że tak. Pozostaje mimo to nadal jedna zagadka do rozwiązania – dlaczego „Stefan”?… Komentujcie na facebooku, dla autorów najlepszych odpowiedzi nagrody. Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia! 

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status