Renata Wójcik

12 stycznia 2017 roku nadszedł dzień wyczekiwany od dawna przez wszystkich maturzystów naszej szkoły – dzień studniówki. Po prawie trzech latach zdobywania wiedzy i pracy nad osiągnięciem wyznaczonych celów uczniowie naszego liceum mieli okazję do spędzenia jednej nocy na zabawie i tańcu. Mogli wtedy odłożyć na bok wszystkie troski, zmartwienia i stres związany z nadchodzącą maturą.

Punktualnie o godzinie 20.00 wszyscy uczniowie wraz z Panią Dyrektor Jolantą Kaczmarą, Panem Burmistrzem Sławomirem Antonikiem, gronem pedagogicznym i rodzicami spotkali się w hotelu Złote Dęby, gdzie miał miejsce bal maturalny. Prowadzący przywitali przybyłych gości, a następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która wygłosiła przemówienie i oficjalnie rozpoczęła studniówkę. By tradycji stało się zadość maturzyści zatańczyli poloneza, a właściwie dwa. Goście tegorocznego balu abiturientów mieli okazję obejrzeć dwa zupełnie odmienne układy przygotowane wcześniej przez Panią Małgorzatę Walkiewicz. Staropolski taniec rozpoczęły słowa wieszcza – Adama Mickiewicza „Poloneza czas zacząć”, zacytowane przez Panią Dyrektor. Następnym punktem studniówki był walc wiedeński wykonany przez uczniów obu klas. Na parkiecie pojawiło się jedenaście par i po chwili wszyscy zaczęli wirować w rytm muzyki. Po tańcu przyszła pora na podziękowania dla dyrekcji, grona pedagogicznego, wychowawców i rodziców za troskę, poświęcony czas, cierpliwość i wyrozumiałość.

Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł najbardziej wyczekiwany przez wszystkich uczniów moment, kiedy mogliśmy w pełni oddać się zabawie. Zaczęły się zdjęcia, tańce, a salę wypełnił śmiech i rozmowy obecnych. Z każdą chwilą przybywało atrakcji. Parkiet szybko zapełnili tańczący uczniowie oraz nauczyciele. W blasku świateł wirowały sukienki uczennic w towarzystwie białych koszul uczniów naszego liceum. Tuż obok z foto budki sypały się kolejne zdjęcia, wzbogacone o zabawne gadżety. Czas mijał wszystkim zadziwiająco szybko i zanim się obejrzeliśmy wybiła godzina 4. Ta niezwykła noc z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich abiturientów.

Teraz pozostaje nam już tylko czekać na kolejny ważny moment, jakim będą egzaminy maturalne, po których wszyscy rozpoczniemy zupełnie nowy rozdział w naszym życiu.

Julia Kamińska 3B

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status