Urszula Nakielska

„Studniówka maturzystów z Schumana”

Dokładnie 107 dni przed egzaminem maturalnym, 19 stycznia 2019 r. odbyła się Studniówka uczniów naszego liceum. Po prawie trzech latach wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i osiągania wyznaczonych celów, mieliśmy okazję do spędzenia jednej nocy na zabawie bez zmartwień oraz stresu związanego z nadchodzącym egzaminem maturalnym.

Punktualnie o godz. 19.15 w hotelu Złote Dęby rozpoczęła się uroczystość, którą uświetnili swoją obecnością  Pan Burmistrz Sławomir Antonik wraz z żoną, dyrekcja naszego liceum w osobie Pani Dyrektor Jolanty Kaczmary oraz zaproszeni goście. Po ceremonii powitania krótkie przemówienia wygłosili Pan Burmistrz oraz Pani Dyrektor.

Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczął polonez w wykonaniu przyszłych maturzystów, przygotowany przez Panią Wiolettę Marczewską i Pana Andrzeja Kamińskiego. Staropolski taniec poprzedziły słowa  wieszcza – Adama Mickiewicza – „Poloneza czas zacząć”, które zacytowała Pani Jolanta Kaczmara. Nasi goście obejrzeli również walca  wiedeńskiego w wykonaniu uczniów z klasy 3A, do którego choreografię przygotowała mama naszej koleżanki –  Pani Katarzyna Huzar. Po tańcu przyszła pora na podziękowania i kwiaty dla dyrekcji, grona pedagogicznego, wychowawcy oraz rodziców. Na zakończenie oficjalnej części studniówki wspólnie z naszymi nauczycielami zatańczyliśmy taniec do utworu Adele. Następnie przyszedł czas na zdjęcia grupowe, gratulacje oraz rozmowy z obecnymi.

Właściwa zabawa rozpoczęła się zaraz po ciepłym posiłku. Parkiet dość szybko zapełnił się tańczącymi. Około godz. 22 mieliśmy okazję obejrzeć popisowe występy wokalne i taneczne naszych koleżanek i kolegów. Atrakcjami uroczystości były studio fotograficzne, w którym robiliśmy sobie zabawne zdjęcia z wykorzystaniem gadżetów oraz mini bar z pysznymi bezalkoholowymi drinkami.

Czas płynął wszystkim zdumiewająco szybko i nim się spostrzegliśmy, wybiła godzina trzecia nad ranem. Przyszedł czas na zakończenie zabawy. Z pewnością ta niezwykła noc pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Teraz pozostało nam jak najlepiej wykorzystać okres przygotowań do ważnego momentu – matury, po której zaczniemy kolejny etap naszego życia.

Zuzanna Truszewska kl. 3A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status